nov 10 2016

VII Sportsko rekreativni susreti članova SUP

 

U period od 29.09 do 02.10.2016.godine, Sindikat Uprave policije Crne je organizovao VII sportske susrete članova sindikata u hotelskom kompleksu hotela “Bečići” u Bečićima (bivši “Naftagas”).

Poslije trogodišnje pauze u ovoj aktivnosti Glavni odbor je, na inicijativu većeg broja članstva, donio Odluku da se nastavi sa organizacijom sportskih igara što je naišlo na veliko zadovoljstvo članova sindikata.

  DSC 0137 1024x768     DSC 0099 1024x768     DSC 0734 1024x768 

Na ovogodišnjim sportskim igrama učešće u takmičenju su uzeli oko 350 članova iz skoro svih sindikalnih organizacija.

Ono što je i bio glavni moto, a što je za službenike policije bilo veoma bitno, jeste činjenica da su ovi susreti bili puni prijateljskog raspoloženja i pozitivne energije, druženja, razonode, kao i to da je u takmičarskom dijelu pokazana međusobna tolerancija, solidarnost i veoma korektan odnos. Sklopljena su neka nova prijateljstva a sindikalni predstavnici su pokazali jedinstvo i zajedništvo u radu što su karakteristike koje su nam u ovim trenucima veoma bitne, kako za Sindikat, tako i za naše članove, jer samo tako možemo rješavati osnovne zadatke sindikalne borbe i stvari koje su prioritet u zaštiti interesa naših članova.

Na VII sportskim igrama, prisustvovale su delegacije sindikata policija 9 zemalja iz okruženja koji su u svojim obraćanjima iskazali veliko poštovanje i uvažavanje Sindikata Uprave policije uz zahvalnost i neskriveno zadovoljstvo učešća na našim sportskim grama. Takođe, ovim sportskim igrama je prisustvovao i predsjednik Evropskog policijskog sindikata ( CESP ) g-din Andreas Simeone koji se, prilikom otvaranja igara, obratio prisutnima i tom prilikom iskazao veliku zahvalnost, poštovanje prema ovom Sindikatu i neskriveno oduševljenje zbog mogućnosti da pozdravi učesnike igara i poželi uspješna takmičenja. Takođe, u svojem izlaganju je izkazao čvrsu namjeru i spremnost rukovodstva CESP-a da pomogne našem Sindikatu u borbi i nastojanjima zaštite prava svakog našeg člana.

      DSC 0260 1024x768     DSC 0431 1024x768

     DSC 0084 1024x768     DSC 0297 1024x768

U ime direktora Uprave policije prisutnima su se obratili pomoćnik direktora g-din Nikola Janjušević i savjetnik direktora g-din Sead Frljučkić koji su pozdravili sve prisutne, čestitali Dan policije 2. Oktobar sa željama za uspjeh u takmičenju, dobro druženje i zabavu. Naglasili su pozitivnost ovih susreta na polju druženja i rekreacije policijskih službenika a što je neophodno u današnjim vremenima, sa željom za porodičan i poslovan upjeh.

     DSC 0561 1024x768     DSC 0191 1024x768

     DSC 0055 1024x768     DSC 0486 1024x768

U ime crnogorske policijske asocijacije IPA CG, prisutnima se obratio njen predsjednik, g-din Vojislav Dragović koji je iskazao veliko poštovanje prema Sindikatu uprave policije i njegovim članovima. Zahvalio se na izuzetnoj saradnji koja se manifestuje kroz razne vidove susreta članova Sindikata i IPE, a učesnicima igara poželio puno uspjeha u takmičenjima i svaku porodičnu i drugu sreću.
Nakon dvodnevnog takmičenja, postignuti su zapaženi rezultati kako u ekipnom, tako i u pojedinačnom takmičenju.

     DSC 0683 1024x768     DSC 0754 1024x768

     DSC 0750 1024x768

Pehare i nagrade po takmičarskim disciplinama dobili su sledeći takmičari:

 Stoni tenis za muškarce: Ćetković Jovan, prvo mjesto; Bašanović Zoran, drugo mjesto i Đalović Srđan, treće mjesto.
 Stoni tenis za žene: Jeknić Kosa, prvo mjesto; Ilić Mirjana, drugo mjesto i Stojanović Valentina, treće mjesto.
 Bacanje kamena muškarci: Živković Dejan, prvo mjesto; Bojović Ivan, drugo mjesto i Janjić Dejan, treće mjesto.
 Bacanje kamena za žene: Stijepović Margita, prvo mjesto; Kovačević Dragica, drugo mjesto i Jeknić Kosa, treće mjesto.
 Šah muškarci: Radunović Zdravko, prvo mjesto; Bošković Dragan i Medenica Dragan, drugo mjesto i Perović Đorđe, treće mjesto.
 Šah žene: Dakić Aleksandra, prvo mjesto i Bulatović Ivanka, drugo mjesto.
 Bago: Keković Anđela, prvo mjesto; Marković Velibor, drugo mjesto i Ivanović Duško, treće mjesto.
 Pikado muškarci: Sijarić Fatmir, prvo mjesto; Anđušić Zoran, drugo mjesto i Bašanović Zoran, treće mjesto.
 Pikado žene: Ilić Mirjana, prvo mjesto; Vujičić Bojana, drugo mjesto i Stojanović Valentina, treće mjesto
 Pikado ekipno: OGB Podgorica, prvo mjesto; CB Bijelo Polje, drugo mjesto i OGB Herceg Novi, treće mjesto.
 Streljaštvo muškarci: Perović R. Dragan, prvo mjesto; Raičević Zlatko, drugo mjesto i Kojović Dragan, treće mjesto
 Streljaštvo žene: Dakić Aleksandra, prvo mjesto; Rovčanin Dragana, drugo mjesto i Simović Nataša, treće mjesto.
 Streljaštvo ekipno: SDG U Sjedistu, prvo mjesto; CB Nikšić I, drugo mjesto i CB Nikšić II, treće mjesto
 Odbojka na pijesku mješovito: OB Mojkovac, prvo mjesto; PJP, drugo mjesto i SPON, treće mjesto
 Basket: OB Mojkovac, prvo mjesto; OGB Podgorica, drugo mjesto i CB Nikšić, treće mjesto
 Nadvlačenje konopa: CB Bijelo Polje, prvo mjesto; SOLO, drugo mjesto i CB Berane, treće mjesto
 Mali fudbal: SKP Podgorica, prvo mjesto; OB Mojkovac, drugo mjesto i CB Podgorica, treće mjesto.

Ekipni pobjednici VII sportskih igara Sindikata Uprave policije Crne Gore je sportska ekipa OB Mojkovac; druga je ekipa CB Bijelo Polje, dok je trećeplasirana ekipa OGB Podgorica.
Epitet najboljeg igača u malom fudbalu ponio Marković Aleksandar.

Epitet FER PLAY ekipe je dobila sportska ekipa CB Budva.

DSC 0060 1024x768

 Veliku zahvalnost dugujemo članovima organizaciske ekipe koji su se  nesebično založili da cjelokupna organizacija ovog takmičenja bude na  veoma zadovaljavajući nivo, kao i da ove igre učine veoma dobrim u  organizacionom smislu.

 Nama u SUP-u je bilo zadovoljstvo kako su igre protekle, a poseban  akcenat dajemo na raspoloženje koleginica i kolega koje su ispoljili  prilikom takmičarskog i zabavnog dijela. Svakako će ovi utisci biti   motivacija za narednu organizaciju sportskih susreta.

 Takođe, ovi sportski susreti će nama u Sindikat Uprave policije dati još  više motivacije da u poslovima gdje sindikat predstavlja svoje članove    budemo jači i agilniji!

 

 

Ovom prilikom želimo da se u ime Sindikata Uprave policije zahvalimo našim sponzorima koji su pomogli organizaciju igara među kojima su:
• Lovćen osiguranje AD;
• Sport vision (Bravera);
• Hipotekarna banka A.D. i
• “Đečević” A.D.

Sindikat Uprave policije.